• MonKomp

OD 01.2020 FV TYLKO DO PARAGONU Z NIPEM !

Zgodnie z ustawą z dnia 4 lipca 2019 roku o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1520)

od 1 stycznia 2020 roku sprzedawca będzie mógł wystawić Fakturę Vat do paragonu tylko i wyłącznie jeśli na nim znajduje się nr NIP nabywcy. Jedynym wyjątkiem są usługi taksówek osobowych.


Jeśli sprzedawca nie posiada kasy z możliwością umieszczenia NIPu nabywcy na paragonie to faktura VAT będzie musiała być od razu wystawiona. Za złamanie tego przepisu i wystawienie faktury do paragonu bez NIP będzie kara w wysokości 100% podatku z danej faktury. Nabywca faktury do paragonu bez NIP również będzie ukarany kwotą odpowiadającą 100% podatku VAT.
2,281 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

KUP URZĄDZENIE FISKALNE ONLINE I ODBIERZ 200 ZŁ ZWROTU !!

Kupując u nas kasę fiskalną online lub drukarkę fiskalną online oraz bezpłatny terminal płatniczy dostajesz 200 zł zwrotu. Oferta obowiązuję na zestaw kasa/drukarka online Novitus + Terminal. Maksymal

KASY FISKALNE DLA TAXI Z KOPIĄ ELEKTRONICZNĄ !

Od jakiegoś czasu posiadamy w sprzedaży nowe modele specjalizowanej kasy fiskalnej do taksówek – VEGA TAXI E. W nowej kasie poprawione zostały błędy (m. in. migający ekran) oraz została zainstalowana